ikona wczytywania strony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Miejskiej Górce

Link do platformy epuap Link do BIP

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Przeciwdziałanie przemocy. Zespół Interdyscyplinarny
← Powrót do strony głównej

Przeciwdziałanie przemocy. Zespół Interdyscyplinarny

Ikonka symbolizująca artykuł

BAZA TELEADRESOWA PODMIOTÓW REALIZUJĄCYCH DZIAŁANIA ADRESOWANE DO OSÓB STOSUJACYCH PRZEMOC

2024-02-09
BAZA TELEADRESOWA PODMIOTÓW REALIZUJĄCYCH DZIAŁANIA ADRESOWANE DO OSÓB STOSUJACYCH PRZEMOC'
Ikonka symbolizująca artykuł

Otwórz się na pomoc-przemoc interaktywny projekt o zdrowiu psychicznym, przemocy i uzależnieniach

2023-06-07

Gmina Miejska Górka  przystąpiła do projektu "Otwórz się na pomoc-przemoc" to interaktywnu film poświęcony przemocy rówieśniczej. scenariusz filmu został opracowny we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką -Maja Pisarek.

Projekt składa się z dwóch cześci. Pierwszą z nich jest około 5-7 minutowy interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Zadaniem widzów projektu jest pokierowanie losem Antosi-12 letniej dziewczynki, która zmaga sie z problemem przemocy rówieśniczej. Czy poradzi sobie z tym problemem i zgłosi się po pomoc? To zależy od podjętych decyzji przez widzów w filmie. A tych w filmie nie brakuje. Kazdy podjęty wybór wpływa na los naszej bohaterki. Jedne wybory przybliżają Antosię do rozwiazania problemu przemocy, inne je od niej oddalają. W projekcie przewidziano cztery mozliwe zakończenia.Każde z nich  zostało skomentowane przez  Maję Pisarek.

To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od Ciebie.

W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowaliśmy także specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiamy historie natolatków borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy rówieśniczej.

Jako zespół przygotowujący ten projekt wierzymy, że pomoże wielu nastolatkom, a także rodzicom zmierzyć się z problemem agresji wśród młodzieży.

Czytaj całość artykułu "Otwórz się na pomoc-przemoc interaktywny projekt o zdrowiu psychicznym, przemocy i uzależnieniach"

Otwórz się na pomoc - interaktywny projekt o zdrowiu psychicznym, przemocy i uzależnieniach
Ikonka symbolizująca artykuł

Informator - przemoc

2023-01-26

Zgodnie z Krajowym Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na rok 2023, publikujemy  Państwu w postaci elektronicznej informator zawierający bazę teleadresową podmiotów realizujących działania w zakresie przeciwdziałnia przemocy. 

UlotkaUlotka

Załączniki:

  1. Informator (plik pdf 2138KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

JESTEŚ ŚWIADKIEM PRZEMOCY

2021-05-06

Załączniki:

  1. JESTEŚ ŚWIADKIEM PRZEMOCY (plik pdf 247KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Wielkopolska kampania społeczno - edukacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

2020-11-20

To tutaj znajdziesz ważne i aktualne informacje z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jeżeli zastanawiasz się i chcesz sprawdzić czy problem przemocy dotyczy właśnie Ciebie, zajrzyj do zakładki przemoc. Jeżeli szukasz ośrodka, instytucji czy organizacji, która zajmuje się pomocą, zajrzyj do wyszukiwarki dostępnej na stronie głównej i w zakładce baza ośrodków. Każdą osobę, która chce się dowiedzieć co oznaczają nazwy zespół interdyscyplinarny i grupa robocza, w kontekście modelu pomocowego w procedurze Niebieskie Karty, zapraszamy do zakładki pomoc. Z kolei w zakładce aktualności znajdują się informacje o nowych propozycjach, projektach i ofercie pomocowej poszczególnych ośrodków dla osób doznających przemocy, stosujących przemoc i świadków przemocy. Zamieszczamy tam również informacje o ważnych wydarzeniach i inicjatywach adresowanych także do specjalistów pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zapraszamy do kontaktu, zapraszamy do współpracy. Formularz kontaktowy znajdują się w zakładkę kontakt. W zakładce współpraca można natomiast dodać kolejny podmiot do bazy ośrodków, a także zamieścić na portalu aktualną informację o ofercie pomocowej dla klientów i lokalnych wydarzeniach, konferencjach, szkoleniach i spotkaniach.

Załączniki:

  1. Wielkopolska kampania społeczno - edukacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. (plik pdf 1726KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy

2020-11-20

Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy

Czytaj całość artykułu "Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy "

Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy
Ikonka symbolizująca artykuł

Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy

2020-11-19

Przemoc jak wirus. Rusza nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pandemia przemocy

https://fdds.pl/przemoc-jak-wirus-rusza-nowa-kampania-fundacji-dajemy-dzieciom-sile-pandemia-przemocy/

https://youtu.be/eYL6ve6oRGE

Ikonka symbolizująca artykuł

LINIA WSPARCIA - całodobowa pomoc dla osób w kryzysie psychicznym

2020-11-19

LINIA WSPARCIA - całodobowa pomoc dla osób w kryzysie psychicznym

Załączniki:

  1. LINIA WSPARCIA - całodobowa pomoc dla osób w kryzysie psychicznym (plik pdf 609KB)
  2. LINIA WSPARCIA - całodobowa pomoc dla osób w kryzysie psychicznym (plik pdf 697KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Przydatne linki

2020-11-19

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy
http://www.niebieskalinia.pl

Fundacja Dajemy dzieciom siłę
https://fdds.pl

Wielkopolska Kampania Społeczna Społeczno-Edukacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie
http://przemoc.edu.pl

Państwowa Agencja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
http://parpa.pl

Poradnik prawny dla osób doświadczających przemocy
https://ops.pl/2019/10/poradnik-prawny-dla-osob-doswiadczajacych-przemocy

Ikonka symbolizująca artykuł

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdzialania Przemocy w Rodzinie

2020-11-19

Zadaniem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Miejskiej Górce jest integrowanie i koordynowanie działań przedstawicieli różnych podmiotów oraz specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Czytaj całość artykułu "Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdzialania Przemocy w Rodzinie"

Ikonka symbolizująca artykuł

Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2018-2022

2020-11-19

1. UCHWAŁA NR XXXVIII/205/18 z dnia 08 listopada 2018 r. w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2018-2022.
- Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2018-2022.

Załączniki:

  1. Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2018-2022 (plik pdf 3227KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Telefony zaufania

2020-11-19

Niebieska Linia - pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
801-120-002

Kryzysowy Telefon Zaufania - wsparcie i porady psychologiczne
116-123

Czynny codziennie od 14.00 do 22.00. Kryzysowy Telefon Zaufania 116-123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Więcej informacji na stronie www.116123.edu.pl

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116-111

Czynne codziennie w godzinach od 12.00 do 20.00. Więcej o telefonie zaufania 116-111 można znaleźć na stronie www.116111.pl

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 12 12 12

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwoisty charakter z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on również rolę telefonu interwencyjnego. Psycholodzy, pedagodzy, prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. Więcej informacji na temat infolinii można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Dziecka: http://brpd.gov.pl/telefon-zaufania

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci
800-100-100

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl. Strona: www.800100100.pl

Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
800-060-800

Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

Problemy z narkomanią - informacje, porady, wsparcie
800-12-02-89

Czynne od pn. do pt., w godz. 10.00 - 17.00

Problemy z narkomanią - informacje, porady, wsparcie
801-199-990

Czynny codziennie od 16.00 do 21.00

Policyjny Telefon Zaufania - ogólnopolski
800-120-226

Zielona linia. Porady i informacje na temat HIV/AIDS
(22) 621-33-67

Pomarańczowa Linia - porady i konsultacje dla rodziców, których dzieci sięgają po alkohol
801-140-068, 800-140-068

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00. Więcej informacji na temat infolinii można znaleźć na stronie pomaranczowalinia.pl

Krajowe Centrum Interwencyjno-Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi
(22) 628 01 20

Ikonka symbolizująca artykuł

Procedura Niebieskie Karty

2020-11-19

Przemoc w rodzinie to jednorazowe lub powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualność, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.
 

Czytaj całość artykułu "Procedura Niebieskie Karty"

Ikonka symbolizująca artykuł

TWÓJ DZIELNICOWY

2019-03-26

INFORMACJA NA TEMAT PRACY DZIELNICOWYCH

Czytaj całość artykułu "TWÓJ DZIELNICOWY "

Załączniki:

  1. TWÓJ DZIELNICOWY (plik pdf 761KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

SPOTKANIE I POWOŁANIE NOWEGO ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO

2018-11-08

SZKOLENIE I SPOTKANIE ZESPOŁU

Załączniki:

  1. PROGRAM SZKOLENIA (plik pdf 442KB)
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Link do Europejskie Programy Regionalne
Link do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejskiej Górce
Link do filmu LOKALNA KAMPANIA SPOŁECZNA
Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2023

Ośrodek Pomocy Społecznej w Miejskiej Górce

Rynek 33
63-910 Miejska Górka
tel. (65)547-41-48, faks (65)547-41-48

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępnościRODO